Kazan’da harika bir “kahve molası” mekanı: Kofein

KAZAN MUHTARI yazıyor: Son zamanların en güzel capuccino’sunu Kazan’da, Bauman sokağındaki “Kofein Kafe”de içtim. Üstelik sadece içtiğim kahve değil, ortamı, personeli, servi kalitesiyle de insana kendisini “rahat ve huzurlu” hissettirecek bir güzel kafesi var ünlü Bauman sokağının.

“K- Kofein Kafe” iki yıldır Kazan’ın hayatında. Şehrin turistik cazibe merkezi ve adeta simgesi olan Bauman’ın ortasında.

Bir kere saat 12.00’ye kadar kahvaltı servisi var. 190 rubleye omlet ve yumurta çeşitleri, 180 rubleye pankek, 180 rubleye benim Rusya’da en favori kahvaltım olan, lor peynirinden köfteler dediğim “sırniki” yemek mümkün. Denediğim her şey lezizdi. Ayrıca kahvaltının yanına 50 rubleye reçel, 30 rubleye meyve ve en önemlisi sadece 90 rubleye harika bir küçük capuccino eklemek mümkün.

Burası “We turst in coffe” lafını, yani “Biz kahveye inanıyoruz”u motto yapıp duvarına yazmış bir kafe! Envai çeşit kahveyi tatmak mümkün. Hem kahve çekirdekleri kaliteli, hem de barıştalar işin ehli olunca, ister espresso için ister Americano, ister filtre kahve, tutkunları hepsine geçer not verecektir. Sadece kahve değil, çok zengin çeşitleri olan ve sunumları da göz okşayan çaylarını (siyahı, yeşili, meyvelisi, sezonluk olanı… Fiyatlar 209 ruble civarı) da deneyin. Beğeneceksiniz.

Yemek listesi kısa ve öz. Beefstragonof 460 ruble, biftek 360 ruble. Salatalar da 140-280 ruble arasında değişiyor. Tatlılar 180-200 ruble civarı.

Ferah salonu, özellikle bilgisayarı ile işini kafeye taşımak isteyenler için düşünülmüş özel masa düzeni, şifresiz hızlı interneti de cabası. Güler yüzlü garsonlar da tam puan alıyor. Fonda çalan müzik de, daha çok “genç” kitle için seçilmiş olsa da “orta beğeniyi” tutturacak türden.

Kazan’da yaşayanlara da, dostlarla buluşurken randevu yeri arayanlara da, tarihi şehri dolaşırken Bauman’da soluklanmak isteyenlere de ““K- Kofein Kafe”yi gönül rahatlığı ile öneriyoruz.

Adres: Ulitsa Baumana 62/9 (Eski Mango mağazasının yeri, Dom Tatarskiy KJuhni’nin tam çaprazı)