Tataristan’da turizm atağı: “Visit Tatarstan”

Tataristan’da hükümet turizmi geliştirmek için yeni adımlar atmaya devam ediyor. Daha fazla turist çekmeye yönelik “Visit Tatarstan” adlı programın tanıtımı yapıldı.

Rossiyskaya Gazeta’nın haberine göre, Tataristan Turizm Geliştirme Merkezi Genel Müdürü Oksana Sarginaya, “Tataristan: 1001 zevk” (“Татарстан: 1001 удовольствие”) adlı proje ile bölgeye daha fazla turist çekilmesinin hedeflendiğini açıkladı.

Kazan, Bolgar, Sivyakjsk, Yelabugu gibi turistik kentlerin aynı program dahilinde tanıtımının yapılacağını belirten yetkili, “Tataristan, turistleri yalnızca tarihi ve kültürel güzellikleri, Doğu ve Batı’nın kesişme noktası oluşu ile değil, keyif verici atmosferi ile de cezbetmeli” dedi.

tatar2

“1001” rakamının Tataristan’ın çeşitliliğine, Tataristan halkının misafirleri için harcadığı emeğe, sanayinin, ürünlerin, servis kalitesinin gelişimine, Doğu geleneklerine işaret ettiği söyleyen Sarginaya, “zevk” kelimesinin ise, turistlerin ihtiyacı olan her şeyin karşılanacağına dikkat çekmek için kullanıldığını kaydetti.

Tataristan’ın “Visit Tatarstan” adlı yeni turizm programının İngiliz uzmanlar tarafından hazırlandığı belirtildi.