Tatar ürünleri “Made in Tatarstan” ile vitrinde

Yaklaşık 80 şirket kendi ürünlerini “Made in Tatarstan” portalında sergilemeye başladı. Tataristan’ın sanayi potansiyeli bilgilerini yansıtan “Made in Tatarstan” sitesinde 80 tane şirket kayıt yaptırdı.

Tataristan Başbakanı Yardımcısı ve Sanayi ve Ticaret Bakanı Albert Kerimov sözlerine göre, site 16 Haziran tarihinde Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov’a takdim edildi.

“Bu Tataristan’ın kart vizitidir. Bugüne kadar yabancı pazara odaklı yerel şirketlerimizin ürünleri sergilenen ve birleştirilmiş ortak kataloğumuz yoktu” açıklamasını yapan Albert Kerimov, sitenin amacının Rusya bölgelerine, yabancı ülkelere, şirketlere, potansiyel partnerlere, yatırımcılara Tataristan’da üretilen herşey hakkında genel bilgi vermek olduğunu söyledi.

Kerimov, sitenin her geçen gün geliştirilmekte olduğunu, önce bu siteye 40 şirketin kayıt yaptırdığını ve daha sonra bu sayının 80 şirkete kadar ulaştığını da sözlerine ekledi.

Bakan bu sitenin iki dilde yayınlandığını, bu dillerin Rusça ve İngilizce olduğunu ve geleckte bu dilleri daha da çoğaltmayı düşündüklerini kaydetti.

Sitenin ilk sayfasında Tataristan’ın en önde gelen iş alanları-petrol, otomobil sanayisi, kimya, uçak sanayisi, tarım ve gemi inşaatı sanayisi yer alıyor ve bunların hepsi hakkında ayrı ayrı geniş istatistik bilgiler veriliyor.

http://madeintatarstan.com/en