Rusya’nın spor başkenti Kazan’a bir uluslararası organizasyon daha

Kazan’da yeni bir spor heyecanı için geriye sayım başladı… Tataristan Cumhuriyeti başkenti Kazan 21-24 Nisan 2016 tarihinde kendisinde düzenlenecek Avrupa Judo Şampiyonası’na hazırlanıyor. Bu günlerde Kazan’a Avrupa Judo Birliği ve Rusya Judo Federasyonu yetkililerinden oluşan ekibin denetim amaçlı ziyareti sürüyor.

Denetim ekibi Kazan’da ilk önce Avrupa Judo Şampiyonası’nın düzenleneceği”Tatneft-Arena” Buz Sarayı’nı ziyaret etti. Bu Saray kompleksi otellerinde aynı zamanda Şampiyona’ya katılacak takımların sporcuları, kura çekimi ve gala yemeği de düzenlenecek.
Ziyaret sonunda ekip yetkililer “Tatneft-Arena’da sporculara tıbbi yardım, akreditasyon, basın mensuplarının çalışmalarını düzenleme işleri, dopinge karşı çalışmalar gibi konular masaya yatırıldı.

Denetim ekibi yetkililerinin Kazan için değerlendirmeleri şöyle:

“Rusya ve Avrupa’da en güzel şehirlerden bir tanesi. Şehrin zengin tarihi ve aynı zamanda süper gelişmiş spor altyapısı mevcut ve biz buna hayran kalıyoruz. Bizim bugün burdaki amacımız- Şampiyona’ya hazırlık aşamasını detaylı olarak ele almak. Burdaki şartlar mükemmel ve biz sabırsızlıkla Şampiyona’yı bekliyoruz. ”

“Tatneft-Arena’da” sporcular için tüm şartlar da var. Aynı zamanda biz Tataristan’ın Şampiyona’ya Hazırlık Komitesinin çalışmalarını da belirtmek isteriz ki bu Komite’nin Yaz Üniversiyat Oyunları’nı organize etme gibi tecrübesi de var. Biz Tataristan’da bu Şampiyona’ya ev sahipliği yapacak güzel bir organizasyon takımı olduğunu görüyoruz, denildi.
Şunu da hatırlatalım, Kazan’da 2016’da Avrupa Judo Şampiyonası düzenlenecek kent ismine geçen sene Hırvatistan’ın Zagreb kentinde düzenlenen Avrupa Judo Birliği Kongresi’nde karar verilmişti.