Naberejnıye Çelnı’de Hayat Holding’in prestijli yatırımı Sunrise City’e “Rusya’nın en iyisi” ödülü

Türk şirketlerinin Tataristan’daki başarılı yatırımları vitrine çıkmaya devam ediyor. Rusya’da her yıl ticari gayrı menkul projelerinin değerlendirildiği en prestijli ödüllerden “CRE St.Petersburg & Federal Awards 2017” sahiplerini buldu.

Hayat Holding’in Tataristan Cumhuriyeti’ndeki Naberejnıye Çelnı şehrinde devam eden Sunrice City projesi, “ticari emlak” dalının en iyi küçük AVM dalında birincilik ödülünü kazandı.

Düzenlenen törende başarı plaketi, projeyi yürüten Sunrice Capital Genel Koordinatörü Kemal Evren Demirci’ye takdim edildi.

Demirici, bir Türk şirketi olarak böyle bir ödüle layık görülmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Rusya Federasyonu’ndaki en büyük Türk yatımcıların başında gelen Hayat Holding’in Tataristan Cumhuriyeti’ndeki inşaat projesi Sunrise City, AVM, ofis ve konutlardan oluşuyor. Proje yedi adet çok katlı konut bloku, iki iş merkezi ve bir AVM içeriyor.

Tataristan’ın Kazan’dan sonraki en önemli şehri olan Naberejneye Çelni’ye çağdaş yaşam ve alışveriş imkanlarını getiren projeyi geçen geçen ay Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov da ziyaret etmiş ve başarılı çalışmalarından ötürü Türk şirketinin çalışanlarını kutlamıştı.

Proje ile ilgili olarak konuşan Hayat Holding`e bağlı yatırımcı şirket Sunrise Capital Genel Koordinatorü Kemal Evren Demirci, “Hedefimiz bu projemizi başarı ile tamamladıktan sonra, Rusya`da yeni projelere yönelmek” dedi.