Minnihanov’dan Norveç iş dünyasına yatırım çağrısı

“Bugünkü politik tablo Rusya ve Avrupa ülkelerinin ilişkilerini olumsuz etkiliyor, ancak bu durum geçici. Geleceğe bakarak bugünden yatırım planlarını yapnak lazım” Bu açıklama Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov’dan geldi.

Norveç Moskova Büyükelçisi Leidulv Atle Namtvedt ile bir araya gelen Minnihanov, Norveç iş dünyasına Tataristan’da yatırım çağrısında bulundu.

Tataristan ve Norveç arasında 2015 yılında ticaret hacminin 20 milyon dolar olduğunu belirten Minnihanov, “Bu rakam çok az. Tataristan, Rusya’da ekonomik kalkınmada lider. Petrol, petrokimya, makine yapım, enerji sektörlerimiz var. Helikopter, uçak, gemi yapıyoruz, yenilik ve IT teknolojilerini aktif olarak geliştiriyoruz, ülkenin bilim merkeziyiz. Tüm bu alanlarda iş ilişkilerimizi geliştirebiliriz” dedi.

Rusya Federasyonu’nun yabancı yatırımlar için en elverişli ve cazip cumhuriyetlerinin başında gelen Tataristan’a daha fazla yatırımcı çekmek için Minnihanov’un çabaları iç ve dış ziyaretlerle yoğun şekilde devam ediyor.