“Lezzetli Kazan” Festivali kötü havalar yüzünden Ağustos’a ertelendi

Tataristan ve aynı zamanda Rusya’nın da en büyük gastranomi festivallerinden bir tanesi olan “Lezzetli Kazan” Gastronomi Festivali Tataristan başkenti Kazan’da süren yağmurlu hava durumu yüzünden Ağustos’a ertelendi.

“Lezzetli Kazan “Rusya’nın on en iyi gastronomi festivalleri arasında gösteriliyor. Bu sene 7-9 Temmuz tarihlerinde üçüncüsü düzenlenmesi beklenen festival artık daha da yağmursuz bir gün umuduyla gelecek aya ertelendi.

Festivalin organizatörleri, başkent Kazan’da hava durumu bu hafta sonunda da güçlü yağmurlu ve hava sıcaklığının da düşük derece göstermesinden dolayı festivale ziyaretçilerin çok az sayıda geleceğini tahmin ederek etkinliği daha ileri bir tarihe almaya karar verdi.

Festival artık 4-6 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek. Etkinlik bu tarihlerde her gün gündüz 12’de açılacak ve gece ona kadar sürecek.

“Lezzetli Kazan” Festivali programında Kazan’ın ünlü aşçıları hazırlayan Tatar milli yemeklerinin hazırlanışı ve bu yemeklerin ziyaretçilere tarif edilmesi, milli yemek konusunda art-performanslar sergilenmesi ve başka çeşitli etkinlikler var.
Geçen sene 29 bin ziyaretçi katılan etkinliği bu sene 30 binden fazla konuğun ziyaret etmesi bekleniyor.