Kurban Berdiyev Rubin’e geri döndü

Gökdeniz Karadeniz’in de formasını giydiği Rubin-Kazan futbol kulübü ve Kurban Berdiyev yeniden anlaştı. Takımı iki kez Rusya şampiyonu yapan Türkmen kökenli teknik adam ile tam anlaşma sağlandı.

Rubin-Kazan takımının basın merkezinden yapılan açıklamaya göre, artık Tataristan futbol takımı teknik direktörlüğünü  Kurban Berdiyev yürütecek.

Berdiyev yaptığı açıklamada eski takımına geri döndüğü için mutlu olduğunu söyledi.
Berdiyev, “Ben bunu tüm ekibim adına söylüyorum. Rubin ve Kazan-onlar ikisi de bizim evimiz, dolayısıyla biz çok mutluyuz, artık tüm gücümüzle çalışacağız” dedi.
64 yaşındaki futbol uzmanı Berdiyev, geçen sene büyük umutlarla İspanya liginden getirilen ve Rubin-Kazan’ı bir yıl çalıştıran ama bu sene görevine son verilen Javier Garcia’nın yerine takımı çalıştıracak.
Berdiyev ise Kazan’a dönerken “Rostov” Futbol Takımındaki Başkan Yardımcılığı görevini bıraktı.
Rubin-Kazan Futbol Kulübü Genel Müdürü Rüstem Sayahov, Berdiyev ile kontraktın uzun dönemi kapsadığını, tüm inceliklerine kadar düşünüldüğünü ve yapıcı bir anlaşma olduğunu sözlerine ekledi.
Rubin-Kazan Futbol Kulübünün yeni Başkanı Radik Şeymiyev Rubin’in Avrupa Kupalarında başarılı olacağına inandığını belirtti.
Kurban Berdiyev ile her konuda anlaşma sağlayabildiklerinden dolayı mutlu olduğunu söyleyen Radik Şeymiyev, ortak çalışmalar ile Rusya Premyer Liginde ve Avrupa Kupalarında yine büyük başarılara imza atacaklarına inanadığını kaydetti.
Kurban Berdiyev Rubin-Kazan’ı 2001-2013 yılları arasında çalıştırdı. Onun teknik dörektörlüğü sırasında Rubin-Kazan 2008 ve 2009 yıllarında arka arkaya iki kez Rusya Şampiyonu oldu, 2010 ve 2012 yıllarında Rusya Süper Kupasını kazandı. 2003 ve 2009 yıllarında Rusya Liğinde bronz madalya aldı ve 2013 yılında Avrupa Liğinde çeyrek finale kadar ulaşarak adını tarihe yazdırdı.