Kriz psikolojisine veda: Kazanlılar bu yaz eğlenceye iki kat fazla para harcadı

Tataristan başkentinin sakinleri bu yaz tatil için geçen seneye göre iki katı daha fazla para harcadılar. “Yandex.dengi” sitesi haberine göre, Kazanlılar en çok parayı spor etkinliklerine harcıyor. Bunun için onlar 6900 rubleyi gözden çıkarıyor.

Daha sonra sırası ile çeşitli halka açık konferanslar (3000 ruble), tiyatrolar (1471), konserler (967), barlar (632), sirk (532) ve sinema (380 ruble) geliyor.

Başkentlilerin en az para harcadıkları mekanlar ise müze ve sergiler oldu. Bunun için ortalama 375 ruble para harcandı.

Geçen sene yaz döneminde Kazanlılar iki kat daha az para harcamışlardı ama bu sene ortalama fişler yüzde 35 oranında azaldı ve 2687 rubleden 1737 rubleye kadar eksildi.

Bu yaz Kazanlılar geçen yaza oranla daha çok halka açık konferanslara, konserlere gitmeye başladı. Bu kategori yerlere harcanan para da sekiz ve yedi kat arttı.

Bunlar hariç başkentliler sirk ve sinemayı da daha çok tercih etmeye başladı ve bu etkinliklerin göstergeleri de 4,4 ve 4,3 kat arttı.

Kazanlıların en çok hangi etkinliklere daha fazla para harcadıkları sırasıyla şöyle: sinema, bar, tiyatro, sirk, konferans, konser, müze, sergi ve sportif etkinlikler.