Kazan’da bayanlar iftarında Gökdeniz Karadeniz’in forması açık arttırmada satıldı

Tataristan başkenti Kazan’da geçenlerde geleneksel bayanlar iftarı düzenlendi. “Tugan Avılım” Milli Kompleksinde düzenlenen iftar sırasında hayır amaçlı açık artırma da organize edildi. Etkinlikte Rubin-Kazan’ın Türk futbolcusu Gökdeniz Karadeniz imzalı forma 7,5 bin rubleden alıcı buldu.

Açık artırmanın organizatörlerine göre, etkinlikte toplanan tüm paralar “serebral palsi” hastalığı tanısı konulan iki yaşındaki İbrahim Vasilov’un tedavisi için verilecek.

Küçük İbrahim kendisi de annesi ile bu iftarda iştirak etti. Organizatörlerden Cennet Mingazova, “Amacımız-bu ayda gereken 165 bin rubleyi toplamak. Biz siz olmadan bu paraları toplayamayız” dedi.

Açık artırmada Karadeniz’in tişörtü ile birlikte Tataristan’ın “Ak Bars” Buz Hokeyi Takımı sporcuları Emil Garipov, Artem Lukoyanov ve Denis Golubev’in de imzalı tişörtleri satıldı. Ve aynı zamanda sportif hediyelikler, namazlık ve nikah elbiseleri de alıcı buldu.

Etkinlik sonunda açık artırma ile toplam 17 bin ruble bağış toplandı.

Haberi veren Business-Online sitesi, “Rubin-Kazan’ın Türk Futbolcusu Gökdeniz Karadeniz böyle hayır etkinliklerine kendisi de sürekli katılıyor” diye yazdı.

Örneğin geçen Aralık ayında Gökdeniz yaşlı insanlar için hayır yemeği düzenlemiş, aynı yılın Ekim’inde de Türkiye Başkonsolosluğunda hayır panayırında katılmış ve bu panayırda da Gökdeniz’in imzalı tişörtü ve futbol topu 100 bin rubleye alıcı bulmuştu.

Geçen yıl da Gökdeniz, hayır amaçlı olarak Tataristan’ın Biyektau bölgesinde minareleri Tatar ve Türk stilinde olan cami inşaatına başlamıştı.