Kazan Konfederasyon Kupası sırasında 150-200 bin turist bekliyor

FIFA 2017 Konfederasyon Kupası sırasında Kazan şehri 150-200 bin arası turist ağırlamayı bekliyor. Tataristan Cumhuriyeti Turizm Devlet Komitesi Başkanı Sergey İvanov, bu sayının şehrin normalde ağırladığı turist sayısının yüzde 40 üzerinde olduğunu söyledi.

Kupa sırasında turistlere İngilizce ve Rusça dillerinde özel tur seçenekleri sunulacak. “Gerçek erkekler için Kazan!” bu turlardan bir tanesi.

İvanov Kazan, Bolgar, Sviyajsk, Alabuga ve Çistopol gibi geleneksel güzergâhların yanı sıra futbol taraftarları için KazanRing pistinde sürüş, paraşütle atlama, Goluboye Gölü’nde dalış gibi “ekstrem” spor olanakları hazırladıklarını söyledi.

Özel programlara katılım bedeli kişi başına 1700 ruble olarak belirlendi. Şehrin ziyaretçileri turizm enformasyon merkezinin yanı sıra 1 Haziran’da faaliyete geçen beş “enformasyon şadırvanında” tur sipariş edebilecek.

Konfederasyon kupası sırasında KAZAN folklör şovu da ziyaretçileri bekliyor. Tugan Avılim kompleksinde gerçekleşecek tiyatro şovunu geçtiğimiz yıl yaklaşık 5500 kişi izlemişti.