Kazan Hipodrumu herkesi kış Sabantuy’una davet ediyor

Tataristan’da yeni yıl kutlamaları için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Turistlerin ilgi odağı olan Kazan, pek çok etkinlik hazırladı. Kaza Hipodrumu da 24 Aralık’ta herkesi kış Sabantuy’una davet ediyor.

Noel Bayramı tatili öncesi ve sonrasında burada çeşitli etkinlikler düzenlenecek, buz pateni meydanı açılacak, el sanatı ürünlerinin satıldığı sergi ve başka etkinlikler organize edilecek.

Yılbaşı eğlenceleri için Tataristan’a gelen konukların ve başkent Kazanlıların ilgisini en çok – “Han Avlusu” adı verilen milli köy çeker diye düşünülüyor.

Eğlenceler “Kazan” Uluslararası Hippodrumu meydanında 24 Aralık 2016 ile 13 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlenecek.

“Han Avlusu”nun açılışı 24 Aralık’da olacak. Bu tarihten itibaren burada “Kış Sabantuyu” adı altında bayram programı başlıyor.

1-8 Ocak 2017’de de çocuklar için “Şehirdeki Masal” adı verilen interaktif program organize edilecek.

Çocuklar temiz havada çeşitli oyunlar ile ilgilenirken onların anne ve babaları için de programlar düşünülüyor. Örneğin onlar için at ve haski avluları açık olacak. Aynı zamanda “Han Gölü” adındaki aile puz pateni kayak merkezi de kapılarını açacak.

Tüm eğlenceler zamanında milli yiyecekler ve çeşitli çaylar ikram edilecek, el sanatı ürünlerinin satıldığı panayır da düzenlenecek. İsteyen herkes deri işlemeli hediyelikler, oyuncaklar, tatarların milli hediyelerini de satın alabilecek.

Kazan’ın Patris Lumumba Sokağı, 47a adresinde yer alan hippodruma kolay ulaşım olması ve araba park yerinin bulunması, belediye araçlarının sık geçmesi, taksi için özel bekleme yerinin düşünülmüş olması buradaki etkinlikleri cazip kılıyor ve hippodrum bundan sonra başkentlilerin ve Tataristan’a gelen konukların sık sık uğrayacağı bir merkez haline gelir diye düşünülüyor.