Kastamonu Entegre’den Moskova ve Alabuga’da çevre bilinci için alkışlanan sosyal proje

Tataristan’daki en büyük yabancı yatırımcılardan olan Kastamonu Entegre şirketi, partneri Stora Enso ile birlikte Rusya’da Çevre Günü ve Çocukları Koruma Günü dolayısıyla sosyal-ekolojik bir etkinliğe imza attı.

Moskova ve Tataristan’ın Alabuga kentinde çocuklar için “Kartondan Tiyatro” adı altında benzeri olmayan interaktif oyunlar sergilendi.

Kastamonu Entegre Rusya  Satış ve Pazarlama Müdürü Cenk Büyüktosun,  çevre bilinci ve kültürünü çeşitli interaktif sosyal ve ekoloji etkinlikleri yoluyla geliştirmenin çok etkili ve ilginç bir yöntem olduğunu söyledi.

Büyüktosun’a  göre böyle etkinlikler düzenlemek, sadece çocuklarda değil, yetişkinlerde de doğaya ve onun kaynaklarına sorumluluk duygusunu geliştirmeye yardımcı oluyor.

Kastamonu ve Stora Enso geleneksel olarak uluslararası çevre standartlarının destekçileri ve doğal kaynakları koruma fikrinin her zaman propagandasını yapan şirketler olarak alkışlanıyor.

Stora Enso Satış ve Pazarlama Müdürü Yardımcısı Aleksey Ponomaryov bu etkinlik ile, gelecek nesillere nasıl bir olumlu etki yapabildiklerini bugünün insanlarına göstermenin önemli olduğunun altını çizdi ve kendi şirketlerinin insanlar ve dünya istikrarı için çalışmalar yaptığını da sözlerine ekledi.