Kastamonu Entegre’den anlamlı sponsorluk: Tataristanlı öğretmenlerin Uluslararası Festivalini organize edecek

Türkiye’nin Tataristan’daki en büyük yatırımcılarından Kastamonu Entegre Şirketi, ikinci yıl arka arkaya Kazan Federal Üniversitesi’ne bağlı Alabuga Enstitüsü düzenleyen Uluslarası Okul Öğretmenleri Festivali’nin sponsorluğunu üstlendi.

Bu sene Kastamonu’nun insiyatifi sonucunda Türkiye üniversitelerinden profesörlerin de festivale katılması bekleniyor.

Alabuga’daki Kastamonu fabrikasının Rusya Genel Müdürü Ali Kılıç şirket olarak kendilerinin iş dünyasında sosyal sorumluluğa büyük önem verdiklerini, şirket içerisinde ekoloji, insan kaynaklarının geliştirilmesi, iş sağlığı ve güvenliği konularında kesin pozitif çözüm odaklı toplum davranışlarını sürekli olarak araştırdıklarını belirtti.

Kılıç, “Bu bağlamda okul öğretmenlerinin festivaline destek göstermek-farklı ülkelerdeki mesleki topluluklar arasındaki deneyimi paylaşmayı teşvik etmek ve eğitim ortamının gelişmesine katkıda bulunmak için bir fırsattır” dedi.

Daha önceki yıllarda düzenlenen festivale ABD, Almanya, İsrail, Singapur, Hollanda, Macaristan, Polonya, Bulgaristan ve başka ülkelerden gelen uzmanlar katılmıştı.

Festivale katılmak-katılımcılar için kendi tecrübelerini geniş çevrelerden gelen uzmanlar önünde paylaşmakla beraber, diğer ülkelerdeki eğitim sistemi hakkında özel bilgiler almak için de önemli bir etkinlik oluyor.