Bu unutulmaz tatil alternatifini kaçırmayın: Nehir gemileriyle Rusya turunda Kazan ilk beşte

Kazan’dan Moskova’ya nehir turu ile ulaşmaya ne dersiniz? THY ile bu işki kentten birine gelip diğerinden Türkiye’ye dönmek ister misiniz? Rusya’yı klasik turların dışına çıkıp, muhteşem doğası ve taşrasının keşfetmeye değer sırlarıyla tanışarak gezme fikri cazip geliyor mu? “Evet” diyorsanız kuşkusuz nehir turları sizin için. “Curise” kadar büyük olmasa da, artık onlar kadar konforlu olan nehir gemileri, özellikle Volga Nehri üzerinde tam bir gelenek haline geldi. Tataristan ve başkent Kazan da, bu unutulmaz turların merkezlerinden biri.

Tataristan’ın başkenti Kazan, Rusya’da cruise turizminde ilk beş şehir arasında. Volga nehri üzerinde düzenlenen Kazan çıkışlı cruise turları arasında en popüler güzergahlar Nijniy Novgorod, Samara, Saratov, Volgograd, Bolgar ve Tetyuşi.

Turizm istatistik ajansı TurStat’ın cruise arz ve talep verilerine dayanarak hazırladığı listede ilk ona giren şehirler St. Petersburg, Moskova, Nijniy Novgorod, Kazan, Petrozavodsk, Samara, Saratov, Volgograd, Astrahan ve Ulyanovsk şeklinde sıralanıyor.

Ajansın verilerine göre, ırmak cruise turizminin büyüklüğü bu yıl yüzde 20’lik artışla 600 bin turiste çıkacak.

Bu alanda en popüler tatiller 3-7 günlük gemi yolculukları. Nehir cruise seyahatlerinde günlük maliyet 2500 ile 5000 ruble arasında.

Türkiye’den Tataristan’a pek çok tur paketi satılıyor. Mayıs tatili ile birlikte turlar başladı. Sonbahara kadar da devam edecek. Pek çok tur şimdiden satılmış durumda. Hem Moskova’yı hem Kazan’ı aynı gezide göreceğiniz unutulmaz paketler mevcut. THY uçakları ile Kazan’a gelip, nehir turunun ardından Moskova’dan dönebiliyorsunuz. Ya da tam tersi rota mümkün.

Turlar hakkında detaylı bilgi bulmak çok kolay. Google’a “Kazan gemi turları” yazmanız yeterli. Bu unutulmaz deneyimi herkese öneriyoruz!